EN İYİ SU ARITMA CİHAZI

EN İYİ SU ARITMA CİHAZI

En iyi su arıtma cihazını mı arıyorsunuz? Bu yazımız tam da size göre… okumadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

Su arıtma cihazlarının kullanım alanları saymakla bitmez. Kuyu suyu arıtma, deniz suyu arıtma, nehir suyu arıtma, iş yeri kaynak sularını arıtma, ev tipi su arıtma vs… yani kısacası endüstriyel alanlar ile ev ve iş yerlerinde kullanılan kaynak sularının arıtılma işlemi su arıtma cihazları sayesinde gerçekleştirilmektedir. Elbette ki her alanda olduğu gibi su arıtma cihazlarının da kendine göre iyisi ve kötüsü mevcuttur piyasada. Biz bu markalara değinmeden önce en iyi su arıtma sistemlerinden bahsedelim biraz.

Su arıtma sistemleri;

-RO (Reverse Osmosis), Ters Ozmoz sistemi ile gerçekleşen bu arıtma işlemi su kaynağı içindeki ağır metaller, tortular, çözünmüş tuzlar gibi maddelerin geçişini engelleyerek sadece su moleküllerinin geçişini sağlayan ekipmanlar doğrultusunda çalışan bir sistemdir.

-UV (Ultraviyole), Bu sistem de su kaydağı içindeki tüm zararlı mikroorganizmaları ayrıştırarak suyun yararlı minerallerini bozmadan arıtma işlemi gerçekleştiren bir sistemdir.

-UF (Ultra Filtreleme), Su kaynağı içinde ne kadar virüs, mantar, küf, bakteri gibi gözle görülmeyen insan sağlığını tehdit eden mikrop türü varsa bunları yok ederek ayrıca ultra filtrelerden geçirerek suyun en saf halini kullanıcıya ulaştırır.

Yukarıda sıraladığımığız su arıtma sistemleri ev, iş yeri, ofis ve endüstriyel alanda kullanılan cihazlar sayesinde gerçekleştirilir. En çok tercih edilen alanlar ise ev ve iş yerleridir. Ev ve iş yerleri için tasarlanmış tezgah üstü veya tanklı su arıtma cihazları sayesinde içme suları daha güvenli…

 

En iyi su arıtma cihazı hangisidir sorusuna cevap ?

En iyi su arıtma cihazları hiç şüphesiz dev markaların kendini su arıtma sektörü pazarlarında kanıtlamış ve en çok tercih edilen markalardır. Bu markalar arasında en çok tercih edilen ve satış yüzdesi diğerlerine oranla en fazla olanları sırasıyla; İhlas, Dowex, Rawent, Autotral, Siata, Clack, Fleck, Aqua’dır. Bu markalar ve haricindeki diğer markalara ait su arıtma cihazlarını daha yakından tanımak isteyenler için göstereceğimiz adres ise www.nedaaritma.com