İŞ YERİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

İŞ YERİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

Suyun en çok tüketildiği alanlardan biri olan iş yerlerinde kullanılan iş yeri su arıtma sistemlerinden bahsetmek istiyoruz.

İş yerlerinde kullanılan su arıtma sistemleri ev tipi su arıtma sistemlerinden daha farklı olup, endüstriyel su arıtma sistemleri grubunda yer almaktadır. Takdir edersiniz ki iş yerlerinde çok sayıda insan çalıştığı için yeme ve içme ihtiyaçlarının karşılanması için de ayrıca bir bütçe harcanmaktadır. Dolayısıyla şebeke suyunun arıtılması halinde hem daha sağlıklı ve lezzetli su tüketimi sağlanmış olacak,  hem de daha ekonomik yoldan su temini sağlanacaktır.

Örneğin;

Bir fabrika düşünün, binlerce çalışan bulunmakta ve her gün öğlen yemeği ile birlikte gün içerisinde çalışanların tükettiği çay, kahve veya benzer içeceklerin yapımı için tahmin edemeyeceğiniz kadar su kullanılmaktadır. Şebeke suyu doğrudan kullanıldığında sağlık sorunları baş gösterecek, hazır su kullanıldığında ise iş yeri ekonomik açıdan sıkıntıya girecektir. Dolayısıyla en mantıklısı şebeke suyunun iş yeri su arıtma sistemleri yardımıyla arıtılmasıdır.

İş yeri su arıtma sistemlerinin genel özellikleri!

  • Filtreleme sistemi bulunur,
  • Daha Ekonomik yoldan su temini sağlar,
  • Suyu temizler, bakterilerden arındırır, mineralleri ayrıştırır, kireç giderimi işlemini gerçekleştirir.
  • Klor ve Ağır Metalleri giderir,
  • İhtiyaca uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Kesintisiz şekilde su üretimi sağlamaktadır.
  • Güncelleme opsiyonu mevcuttur.
  • Pompalama sistemi sayesinde suyun basıncını arttırır.

İş yeri su arıtma sistemleri kullanılacak alana göre farklı boyutlarda tasarlanmış olup, daha çok turizm sektöründe faaliyet gösteren oteller, restoranlar, cafe, bar vb gibi iş yerleri ile fabrikalar, hastaneler, pastaneler, diyaliz merkezleri, sağlık ocakları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

İş yeri su arıtma sistemleri teknik özellikleri ve markasına göre değişmek kaydı ile piyasada 5000,00 TL ila 20.000 TL arasında fiyatlandırılmış bulunmaktadır.

İş yeri su arıtma sistemlerinde en çok tercih edilen markalar; Conax, İhlas, Aqua olduğu bilinmektedir. İş yeri su arıtma sistemlerinin de yine ev tipi arıtma cihazlarında olduğu gibi temizliği çok önemli olup, belirli aralıklarla temizliğinin muhakkak teknik servis elemanlarınca yapılması gerekmektedir.