TEZGAH ÜSTÜ SU ARITMA

TEZGAH ÜSTÜ SU ARITMA

İçtiğiniz sular ne kadar hijyen hiç düşündünüz mü? Her geçen gün biraz daha fazla kirlenen dünyamızda ne yazık ki insanlar için en temel ihtiyaç olan su kaynaklarının da kirlenmesi ile insan sağlığının tehlikeye girdiği herkesin malumu… Bu durumda da tüm milletlerin ortak sorunu olduğundan, piyasada hali hazırda su arıtma sistemleri geliştirilerek, su arıtma cihazları sayesinde su kaynakları filtrelerden geçirilerek arındırılmaktadır.

Su arıtma cihazları günümüzde hemen hemen her evde ve iş yerlerinde kullanılmakta olup, aynı zamanda endüstri alanında da oldukça yaygın halde kullanılmaktadır. Bu yazımızda Tezgah üstü su arıtma sistemini ele alacağız…

 

Tezgah üstü su arıtma, set üstü diye de tabir ettiğimiz evlerde kullanılan, içme sularını arıtarak su içinde gözle görülmeyen zararlı mikroorganizmaları yok etme işlevini gerçekleştirmektedir. Pek çok marka ve modeli bulunmaktadır.

 

Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazlarının Özellikleri !

– Oldukça şık bir tasarımda bulunan tezgah üstü su arıtma cihazları dokunmatik olup, 96 derece sıcak, 4 derece soğuk ve elbette ki oda sıcaklığındaki ısısı ile tek musluktan su arıtmaktadır.

– Bulunduğu yerde çok az yer kaplamakta olup, şık görüntüsüyle ortama ayrı bir hava katabilir.

– Ters Ozmos Arıtma Yöntemiyle su arıtan tezgah üstü su arıtma cihazlarının kapasitesi ortalama 40 litredir.

– Cihazdan akan olası sıcak su nedeniyle yanma ve yaralanmalara sebebiyet vermemek adına çocuk kilidi fonksiyonu bulunmaktadır.

– Enerji tasarrufu özelliği bulunan bu cihazlar bardak ayarlı su fonksiyonu sayesinde ayarlanabilmektedir.

–  Tezgah üstü su arıtma cihazları ısı ayarını otomatik olarak arttırır veya azaltır.

Tezgah üstü su arıtma cihazları; Arıtmalı sebil, Set altı cihazlar, set üstü olmak üzere üç farklı şekilde tasarlanmıştır. Bunlar arasında en çok tercih edilen ise set altı cihazlardır. Bu cihazın oldukça zarif bir musluğu olup, tezgah üstüne monte edilmektedir. Bu sayede ister içme suyu, ister yemek, çay ve kahve yapımında arıtılmış su kullanılmaktadır.

 

Tezgah üstü su arıtma cihazları ve diğer su arıtma sistemlerine dair daha ayrıntılı bilgi için  www.nedaaritma.com